Det er uten tvil en kvinne(arbeids)helsevind som blåser over Norge. Temaet blir belyst og diskutert på frokostseminarer, lunsjsamlinger, kurskvelder og i det offentlige rom. Kvinner har andre helsemessige utfordringer enn menn, og for Farmaceutene rommer kvinnehelse flere områder som vi må jobbe med.

Kvinners legemiddelbruk er et av dem, for det er for lengst slått fast at dagens tilgjengelige legemidler i all hovedsak er forsket frem av og på menn. Dette er i seg selv en utfordring, vi vet nemlig at kvinner og menn har ulike sykdomsbilder og håndterer sykdommene sine ulikt. Farmasøyter er eksperter på legemiddelterapi, og ulike biologiske forutsetninger hos kvinner og menn er noe vi kjenner godt til. Som farmasifaglig profesjonsforening er det avgjørende å være tydelig på at vi ønsker mer forskning på kvinner og deres helse. Behovet for riktig legemiddelbruk gjelder for alle. Kvinner og menn, gamle og unge.

Kvinners arbeidshelse er et annet. Svært mange av våre medlemmer er kvinner, og når vi vet at sykefraværet er høyere hos kvinner enn hos menn, er det også viktig at vi som fagforening er med på å belyse hvilke utfordringer som kjønn utgjør i sykefraværsstatistikken. Kvinner i alle aldre jobber som farmasøyter, og det er ingen grunn til å anta at ikke mange av disse også sliter med typiske kjønnsspesifikke lidelser som endometriose og overgangsalder. For ikke å snakke om muskel- og skjelettlidelser. Det er krevende å jobbe i for eksempel apotek, hvor det både kan være lite rom for tilrettelegging og utfordrende arbeidsforhold når sykefraværet er høyt og arbeidspresset er stort. Belastningen på de som skal holde hjula i gang, blir stadig større.

Hva med tidsklemma – når totalen blir for mye? De kvinnelige medlemmene våre er i alle aldre, og vi vet at mange står i spagaten mellom omsorgsoppgaver på hjemmebane og ansvaret på arbeidsplassen. Når barna er store nok til å klare mye av den daglige logistikken selv, er det ofte ansvaret for gamle foreldre eller andre familiemedlemmer som tar over. Her er det forsket nok til at vi vet med sikkerhet at kvinner oftest har oppgaven med å håndtere omsorgsoppgavene på hjemmebane. Da er det helt avgjørende at vi har arbeidsgivere som tilrettelegger, kommuniserer, viser omsorg for og har en vilje til å tilrettelegge, slik at trykket kan bli mindre.

God psykisk helse på jobb er også avgjørende. Når det nå kommer nye regler i arbeidsmiljøloven rundt kravet om psykososial trygghet på arbeidsplassen, er det viktig for oss som fagforening å understreke hvor viktig dette er for nettopp våre medlemmer. Å jobbe som helsepersonell i frontlinjen i en verden hvor samfunnet blir stadig mer likt slik det fremstår i «kommentarfeltet i VG», er til tider svært krevende. Vår undersøkelse sammen med Farmasiforbundet viser at utfordringen med trusler og trakassering på jobb er for stor til at vi ikke er nødt til å snakke om det. Det er på ingen måte akseptabelt at man risikerer ubehageligheter fra kunder og pasienter når man rett og slett bare gjør jobben sin. Fordi man er kvinne med annen religiøs bakgrunn, eller fordi man ikke snakker flytende norsk.

Det er viktig for Farmaceutene å ivareta medlemmenes rettigheter og interesser på alle områder, og vi søker å samarbeide med de riktige partnerne, slik at vi kan sørge for å finne ut hvor skoen virkelig trykker. Vi er vaktbikkje når det gjelder å sørge for at våre farmasøyter har gode og trygge steder å jobbe og at man kan få utøve yrket sitt uavhengig av kjønn og bakgrunn. Sammen med arbeidsgivere og andre medlemsorganisasjoner fortsetter vi å arbeide for at fokuset på kvinne(arbeids)helse står høyt på agendaen, og vi heier på pasientorganisasjoner, interessefora og politikere som løfter problemstillingen. Vi er stolte av å være et av verdens mest likestilte land, men det betyr også at vi har en arbeidsstyrke hvor kvinners deltakelsen er et avgjørende bidrag for økt velstand og å få hjula til å gå rundt også i fremtiden.

Birgitte Lloyd, leder av Farmaceutene

(Publisert i NFT nr. 8/2025 s. 51.)